Rytíři

Rytíři

Děj se odehrává na turnajovém kolbišti v 15. století, na neznámém místě gotické Evropy. Příběh vypráví o rytířské cti, odvaze i lidské proradnosti. Šermíři jsou oděni v plátových zbrojích a bojují různými zbraněmi své doby. Program je naplněn kaskadérskými výkony, ať už ve zbroji nebo bez ní. Celý program je podmalován scénickou hudbou, která dodává ději tu správnou atmosféru. Program je divácky velmi atraktivní.
Délka představení: cca 30 minut


Ucelené pásmo šermířských ukázek, představení a hry pro děti

Ucelené pásmo šermířských ukázek, představení a hry  pro děti

Představení dle osobní dohody se zákazníkem. Šermířské ukázky z jakéhokoliv  námi předváděného období. Například Piráti atd.
Délka ukázek:  cca 15 minut nebo dle dohody.


Gladiátoři - cesta do podsvětí (noční program)

 Gladiátoři - cesta do podsvětí (noční program)

Příběh vychází z antické mytologie. Divákovi je scénickým způsobem přiblížena chvíle, kdy zemřelí gladiátoři v aréně jsou po smrti odvedeni do podsvětí bohem Chárúnem. Před vstupem do podsvětí jsou Chárúnem podrobeni poslední zkoušce.
V tomto případě se jedná o velký kombinovaný program, ve kterém gladiátoři bojují se zapálenými zbraněmi a pochodněmi. Ani v tomto programu není divák ochuzen o velké množství kaskadérských výkonů. Celý děj je podmalován poutavou dramatickou hudbou.
Program je možné zakončit profesionálním ohňostrojem, který je podmalován hudbou.
Délka představení: cca 45 – 60 minut nebo dle dohody. Z technických důvodů prozatím staženo z repertoáru


HISTORICKÉ A KULTURNÍ AKCE (CELODENNÍ - VÍCEDENNÍ)

HISTORICKÉ A KULTURNÍ AKCE (CELODENNÍ - VÍCEDENNÍ)Skupina historického šermu GOLEM a umělecká agentura Zdeněk Kotyšev se zabývá pořádáním a organizací historických a kulturních akci na základě smlouvy se zadavatelem. Jedná se většinou o městské a hradní slavnosti, či firemní reprezentační a propagační akce, plesy a podobně. Cena těchto akcí se odvíjí od přání zadavatele, jeho finančních možností a nároků na délku a bohatost programu. Vždy se jedná o individuální osobní jednání.


Lapkové - smolný den

Lapkové - smolný den

Děj se odehrává v období 30-ti leté války někde v Evropě. Tlupa lapků potulující se krajem se rozhodne přepadnout a vyloupit malou krčmu, kterou provozuje pohledná šenkýřka. Plány lapků jsou však narušeny tajemným mužem, který navštíví krčmu ještě před jejím přepadením.


Akční, úsměvně laděný příběh, kde nechybí souboje, rvačky, napětí a kaskadérské akce.


Délka programu: cca 15 min.